WYSTĄPIENIA, KTÓRE INSPIRUJĄ, MOTYWUJĄ I SPRZEDAJĄ IDEE

Wystąpienia, które motywują, inspirują i sprzedają idee

Szkolenie prowadzone jest na podstawie autorskich metod nauczania oraz projektów uczestników. Szkolenie składa się z
20% teorii i 80% praktyki

UMIESZ PREZENTOWAĆ w modelu: dlaczego, jak, co, co jeśli?

Ten model pomaga układać myśli i informacje w sposób logiczny i zrozumiały dla odbiorcy. Odpowiednie wyjaśnienie dlaczego dany temat jest ważny, przedstawienie sposobów jego realizacji oraz zastanowienie się nad możliwymi alternatywami lub konsekwencjami bardziej efektywnie przekazujesz swoją wiedzę i przekonania słuchaczom.

Niwelujesz tremę związaną z wystąpieniami

Po szkoleniu przestajesz rywalizować, obserwować i porównywać się z innymi. Potrafisz przenieść uwagę na budowanie swojego dobrego życia. Budujesz bardziej asertywną postawę i doskonalisz wiedzę, o tym co decyduje o sukcesie, a okoliczności zewnętrzne przestają rządzić twoim życiem i sukcesem.

Poznajesz 4 strategie komunikacyjne

Te strategie mogą być wykorzystywane w różnych kontekstach, takich jak życie zawodowe, społeczne czy osobiste, aby osiągnąć określone cele komunikacyjne i wpłynąć na sposób, w jaki komunikat jest postrzegany przez innych. Podczas warsztatów poznajesz i rozwijasz swoje umiejętności komunikacji.

Zyskujesz nowe narzędzia prezentowania

Potrafisz skutecznie korzystać z podstawowych narzędzi komunikacji do zwiększania wpływu na innych oraz budowania dobrych relacji w życiu prywatnym i zawodowym. Umiejętnie dajesz feedback i udoskonalasz prezentacje tak, aby dotarła do każdego odbiorcy.

20

Szkoleń

59

Uczestników

20 lat

doświadczenia

PROGRAM

Moduł 1: Prezentacja w modelu: dlaczego, jak, co, co jeśli?
-Prezentacja zaczynająca się od “Po co?”.
-Konstruowanie i wysyłania założeń w komunikacie. Co to jest komunikacja i co zawiera w sobie komunikat.
-Rola „meta-schematu” wystąpień publicznych, komunikacji do klientów i współpracowników.

Moduł 2: Cztery strategie komunikacyjne
-Skupienie na 1 czynniku w przekazie.
-Dychotomizacja.
-Demonstracja.
-Modalności komunikatu.

Moduł 3: Teza, argumentacja i cel, który niweluje tremę
-Precyzyjne stawianie tezy w prezentacji oraz jej argumentowanie.
-Rola przekazu głównego, który uzyskuje uwagę słuchaczy, niweluje opór oraz łączy audytorium z prezentowaną ideą.
-Kierunek komunikacji, czyli jak niweluje się trema, gdy zmienia się cel prezentującego.

Moduł 4: Podsumowanie warsztatów
-Prezentacje, feedback i udoskonalenie prezentacji.

Chcesz zapytać nas o kurs?

O szkoleniu

Większość z osób, które mają doświadczenie z publicznego przemawiania pamięta uczucie paraliżującej tremy. W związku z tym również mało jest osób, które lubią przemawiać publicznie i które nie mają większego poczucia niepewności, czy też oporu, żeby to robić. Jak zapanować nad wewnętrzną grą emocji, myśli i przekonań, aby przestała ona nas ograniczać, a zaczęła wspierać w wystąpieniach publicznych? W jak przestać się wstydzić? Co więcej, jak przy tym tworzyć skuteczne prezentacje?
To wyzwanie wymaga rozwiązań i umiejętności komunikacyjnych oraz wiedzy o tym, jak przekazywać wiedzę, by być zrozumianym i inspirować, a cel prezentacji został osiągnięty. Ponieważ to jak przyjmujemy informacje, jak się uczymy, w jaki sposób motywujemy się do zrobienia czegoś długofalowo jest procesem zbadanym, procesem psychologicznym i wiedzą o tym, jak funkcjonuje nasz umysł.
W związku z tym dobrze skonstruowana i przedstawiona prezentacja omija opór odbiorcy, łączy go z omawianą ideą, pomysłem, otwiera możliwości adresatom prezentacji, oraz silnie inspiruje i pokazuje systemy rozwiązań korzystnych i potrzebnych odbiorcy. Tak, żeby moi klienci chętnie skorzystali z mojego produktu usługi lub wdrożyli rozwiązanie, które przedstawiam.
Na skuteczną prezentację składa się odpowiednio zbudowana struktura, dopasowana do funkcjonowania umysłu, skupienie na jednym czynniku, postawienie odpowiedniej tezy, ale także, jeśli nie przede wszystkim język perswazji, za pomocą którego docieramy do odbiorców kreując ich postawę wobec przedstawionych rozwiązań. Szkolenie jest dla osób, które:
-mierzą się z dużym stresem i tremą przed wystąpieniami;
-dla tych, którzy występują często ale nie są zadowoleni z efektów tych prezentacji;
-potrzebują nauczyć się lepiej komunikować swoje produkty i usługi oraz zwiększyć ich sprzedaż;
-potrzebują umiejętność komunikowania „Celu dobrego wpływu” swojej firmy w sposób, który inspiruje i rezonuje z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi;
-pragną nauczyć się jak pociągnąć ludzi za sobą, budować zaufanie do siebie i kreować dobre relacje;
-potrzebują tworzyć prezentacje na najwyższym poziomie, inspirować swoich odbiorców i przekazywać im skomplikowaną wiedzę w prosty sposób;
-chcą świetnie sobie radzić nawet z najbardziej sceptyczną publicznością.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę

Dołącz do naszego Newslettera

 

Facebook
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram