KOMUNIKACJA W ZARZĄDZANIU

KOMUNIKACJA W ZARZĄDZANIU

 Przywództwo to budowanie organizacji i ciągły rozwój ludzi. Szkolenie prowadzone jest na podstawie autorskich metod nauczania oraz projektów uczestników. Szkolenie składa się z
20% teorii i 80% praktyki

Zarządzanie zespołem

Po szkoleniu masz jasno określoną wizję tego dokąd i jak prowadzisz swój zespół.

Pewność w działaniu i opanowanie

Stajesz się modelem swojej roli, wzorem dla innych.

Motywowanie i inspirowanie

Potrafisz przekonać innych, że niemożliwe jest możliwe.

Świadomość

Świadomość własnych procesów wewnętrznych i opanowanie nad emocjami.

36

Zrobionych szkoleń

76

Uczestników

20 lat

Doświadczenie

PROGRAM

Moduł 1: Budowanie postawy managera – jak pozostać asertywnym w każdej sytuacji?
•  Rozwijanie roli Top Managera jako wyrażanie wizji, misji wartości firmy w relacjach z klientami, zespołem, przełożonymi – Czym jest np. odpowiedzialność dla mnie, a jak rozumie ją mój zespół?
• Budowanie spójności i postawy utożsamienia z Wizją, Misją, Wartościami firmy – „Firma to Ja; Ja to firma”. – Jak zrealizować swoją karierę i karierę moich ludzi w firmie w której jesteśmy?
• Budowanie świadomości obowiązków i roli w relacjach w firmie oraz w relacjach z klientami. – Z kim i dla kogo chcą pracować ludzie? Jak stać się dobrym szefem dla ludzi?

Moduł 2: Zarządzanie przez wartości oraz panowanie nad emocjami
• Zwiększanie świadomości czym są wartości i jak wpływają na nasze decyzje. – Jak np. rzetelność rozumiem i realizuję ja, a jak mój zespół? Jak uwspólnić cele na bazie wartości?
• Wyłonienie osobistych wartości w swojej płaszczyźnie zawodowej. – Po co, dlaczego i z jakim celem codziennie rano wstaję do tej pracy?
• Wartości jako najsilniejsza motywacja człowieka. – Czy to co wybieram, jest tym co faktycznie jest dla mnie ważne? Sprawdźmy.
• Umiejętność współpracy z własnymi emocjami i budowanie postawy pewności w działaniu. – Czym są emocje, dlaczego jedni reagują w tych samych sytuacjach ze spokojem, a inni nie? Czy możemy wybierać nasze emocje?

Moduł 3: Przekazywanie trudnych i niewygodnych informacji zwrotnych, delegowanie zadań
• Budowanie umiejętności komunikacji poprzez cele i rezultaty. – Skoro ja wiem, po co i dlaczego i mam motywację, to jak przekazać to innym by “zarazić ich energią do działania”.
• Jak dobrze komunikować się w systemie wzrokowym, słuchowym i kinestetycznym, aby trafnie docierać do wszystkich odbiorców? – Czyli, dlaczego marzyciele patrzą w niebo, a uczestnicy zebrań w podłogę i jak tą wiedzę przełożyć na zarządzanie.
• Rozwiązywanie konfliktów poprzez różne pozycje percepcji. – “Postaw się na moim miejscu” ćwiczenie poprzez które faktycznie to mogę zrobić, do zastosowanie nie tylko w zarządzaniu.
• Udzielanie feedbacku. – Czyli, jak mówić, by nie wyzwalać w ludziach poczucia winy, wstydu czy żalu. Dobrego managera poznaje się po tym, jak przekazuje trudne informacje.

Moduł 4: Psychologiczne aspekty motywowania zespołu
• Jak dobrze rozpoznawać i rozumieć swoje mechanizmy działania i zachowania? – Czyli, np. co robię gdy “puszczają mi nerwy” i co mówię do siebie tuż przed tym? Co powiedzieć do siebie innego, by mówić to co trzeba, a nie to co podpowiada mózg gadzi.
• Sprawne posługiwanie się mechanizmami rządzącymi procesami zachodzącymi w ludzkich umysłach. – Czy oni rozumieją co do nich mówię? Co słyszą gdy mówię, że “trzeba zrobić x” i czy ktoś poczuwa się wtedy do odpowiedzialności?
• Jak łatwo przestać myśleć, że wszyscy funkcjonują tak jak my, by za chwilę nie zarządzać tylko sobą w czasie.
• Skąd i w jaki sposób zdobywać informacje o tym, jak ludzie się motywują i podejmują decyzje. – Nauka poprzez ćwiczenia, które trenują sprawne i logiczne myślenie nie tylko przy deadlinach.

Moduł 5: Strategie realizacji celu, zarządzanie poprzez cele
• Czym są osobiste strategie celu? – Czyli, jak to się dzieje, że raporty zawsze piszę na czas, ale nigdy nie mam czasu na nauczenie się ich prezentowania?
• Odkrycie osobistej strategii zrealizowanych celów. – Jak robię sukcesy małe, to mogę i duże, trzeba tylko powtórzyć ten sam scenariusz na wielką skalę, jaki to scenariusz? Dowiemy się podczas tego modułu.
• Strategia modelowania samego siebie. – Jak wykorzystać to kim byłem, to kim jestem, do tego kim chcę się stać?
• Pozaświadome mechanizmy i wzorce zachowań ludzi. – Co, jak i kiedy sprawia, że moi pracownicy piją kawę zamiast pracować? Co, jak i kiedy sprawia, że pracują zamiast plotkować?

Moduł 6: Struktura prezentacji, wystapienia
• Warsztaty – delegowanie zadań. – Gdy przychodzi “trzeba”, to Pani Trzeba robi, czyli jak mówić, by wszyscy wiedzieli kto i nad czym ma pracować i to robili.
• Komunikacja celów i rezultatów, które łączą zespoły. – Czy w lewo, czy w prawo, na rowerze czy biegiem, SMART, a może SPRINT co mówić, by każdy wiedział co robić i na kiedy.
• Udzielanie feedbacku, również negatywnego. – Nie łatwa sztuka, trzymania ludzi z dala od depresji, czyli które słowa “ranią”, a które motywują?
• Pisanie maili. – Nie każde słowo ma znaczenie tak duże, jak struktura w której się zawiera. Pisanie jest sztukę, nie bez powodu i wszystkie je poznamy.
• Angażowanie zespołu, czyli wzbudzanie długofalowej, wewnętrznej motywacji. – Czyli, co zrobić by ludziom “chciało się chcieć” pracować?

Chcesz zapytać nas o kurs?

O szkoleniu

Skupiamy się na rozwijaniu kluczowych umiejętności niezbędnych do efektywnego zarządzania zespołem oraz osiągania sukcesów w środowisku biznesowym. Podczas szkolenia uczestnicy będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarach takich jak komunikacja, zarządzanie emocjami, delegowanie zadań, motywowanie zespołu oraz osiąganie celów.
W trakcie szkolenia uczestnicy będą pracować nad budowaniem postawy asertywnego managera, który potrafi jasno wyrażać wizję, misję i wartości firmy we wszystkich relacjach biznesowych. Ważnym elementem będzie także rozwijanie umiejętności komunikacji, zarówno wewnętrznej w ramach zespołu, jak i zewnętrznej w relacjach z klientami.
Skupimy się na zarządzaniu emocjami, uczestnicy będą uczyć się radzenia sobie ze stresem, budowania pewności w działaniu oraz skutecznego rozwiązywania konfliktów. Szczególny nacisk położymy na rozwijanie umiejętności delegowania zadań i udzielania feedbacku, co jest kluczowe dla efektywnego zarządzania zespołem.
Motywowanie zespołu oraz osiąganie wspólnych celów, poznanie różnych strategii motywacji oraz sposoby osiągania celów osobistych i zespołowych są kluczowe do działania w sposób efektywny. Wszystkie te umiejętności pozwolą uczestnikom skutecznie zarządzać zespołem oraz osiągać sukcesy w pracy zawodowej.

Szkolenia biznesowe są indywidualne, skontaktój się z nami i zapytaj o ofertę

Dołącz do naszego Newslettera

 

Facebook
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram